English version of this page Polish version of this page
Capella Vis Comica
Serdecznie
Wita Gościa

free counters

Psia Lapa

ANIMALS
 
 

Spełniają się powoli moje marzenia -
aby
psiaki z mojej hodowli (i te dorosłe i te u nas narodzone) sprawiały, że na ustach wielu ludzi pojawia się uśmiech. Radość i entuzjazm zwłaszcza u dzieci to dla MNIE największa nagroda.

        Elżbieta Pietraszko

 
   
 

Toller to przede wszystkim pies rodzinny. Oczywiście sukcesy wystawowe i sportowe jakie odnoszą psiaki z naszej hodowli to powód do dumy i satysfakcji. Ale nade wszystko zabawa z psem i wspólne spędzanie czasu wolnego to najważniejsze, aby powstała prawidłowa więź pomiędzy właścicielem a psiakiem - tym bardziej, że Tollery wymagają pracy. Pokazując umiejętności naszych psów zachęcamy tym samym innych do pracy z psem.

Nasze Tollerki:Aza i Cza-Cza są członkami Grupy Pokazowej Szkoły dla Psów HAUUU WARD. Grupa nasza wielokrotnie brała udział w pokazach dla publiczności z programem grupowym zawierającym elementy posłuszeństwa, ale i każdy psiak ma tzw. swój indywidualny czas na prezentację swoich umiejętności i sztuczek. Występowaliśmy jako Grupa (mam nadzieję, że nadal będziemy to czynić) w kilku Szkołach Podstawowych, na wystawach - na ringu dla publiczności, w Galerii Madison w Gdańsku oraz w akcji promującej schronisko dla psów z Gdańska. Zdjęcia jakimi dysponujemy są zdjęciami amatorskimi (więc ich jakość jest średnia) — ale najważniejsze to chcę przekazać, że staramy się? zaprezentować nasze pieski i ich umiejętności - a tym samym jest to promocja naszej rasy.. Występowanie przed dużą grupą ludzi wymaga od przewodnika i psa dużo pracy - ale brawa i uśmiech to najlepsza nagroda.

 

   

Tym wszystkim którzy chcieliby nauczyć swoje psiaki ciekawych sztuczek — polecam książki: "101 psich sztuczek"- Kyra Sundance i Chalcy.
Jest to książka w której krok po kroku przedstawia się ciekawe triki i co najważniejsze sposoby do ich utrwalenia.

   
              Podstawą występu Grupy jest Posłuszeństwo Podstawowe i tzw. Układ Choreograficzny. A nasze sunie dodatkowo najczęciej wykonują: slalom między nogami, ukłon, cofanie, turlanie piłki noskiem, zdechł pies i obrót - tzw. kulu-lulu, poproś i przynoszenie rżnorodnych przedmiotów (czasami wg koloru) i najważniejsze pokazujemy prawidłowy aport retrievera z przedmiotem dummy.

 

A oto kilka relacji z pokazów :


 
Ćwiczenia grupy pokazowej
 
 
 
 
 

 

Pokaz z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 49 w Gdańsku
 
 
 
 
 
 
 

 

Pokaz z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 89 w Gdańsku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Prezentacja rasy na Ringu Głównym w trakcie trwania Wystawy Psów Rasowych - Gdynia 2007
 
 
 

 

 


 

© Copyright 2005 by El�bieta  Pietraszko  Wszelkie Prawa Zastrze�one! Alle Rechte Vorbehalten!  All Rights Reserved!